Kampery Wrocław - Kampery Łódź - Kampery Warszawa - Kampery Kraków

Wypożyczalnia kamperów – co, gdzie i jak?

Na co zwrócić uwagę szukając kampera na wynajem? To pytanie słyszymy od wielu klientów, rozważających wypożyczenie! Więc na co:

1.    Model – zastanów się z iloma osobami jedziesz(rodzina, grupa przyjaciół, a może romantyczny wypad we dwoje) jak daleko, jak dużej jednostki potrzebujesz, jakie wyposażenie jest niezbędne – klimatyzacja, ogrzewanie, markiza itp. ?

2.      Miejsce wynajmu – wolisz na miejscu, czy jadąc na południe Europy z Olsztyna preferujesz wynajem z Wrocławia.

3.     Budżet – w ofertach wypożyczalni można znaleźć szereg różnych pojazdów – im mniejszy, słabiej wyposażony tym taniej, większe i bardziej luksusowe jednostki kosztują trochę więcej. Sezon – po za wakacjami, wypożyczenie jest znacznie tańsze. Przy dłuższych wynajmach zwykle można uzyskać drobny rabat. Pamiętaj, że każda wypożyczalnia pobiera kaucje, której wysokość jest uzależniona od modelu. Drobne uszkodzenia są rozliczane z kaucji.

4.    Umowa – jeżeli wybrałeś już pojazd, masz ofertę, dokładnie zapoznaj się z umową. Ma chronić interesy Twoje i wypożyczalni, to na jej podstawie w kwestiach spornych będą rozwiązywane problemy. W niej znajdziesz rozpisaną strukturę opłat, np.: opłaty serwisowej – co w nią chodzi – najczęściej sprzątanie, napełnienie butli gazowych, napełnienie zbiorników czystej wody, wyposażenie w chemie toaletową i odpowiedni rozpuszczalny papier.

5.    Ubezpieczenie – tu jest największa przewaga w wynajmie od profesjonalnej firmy w stosunku do wynajmu od osoby prywatnej. Wypożyczalnia jest zobowiązana do specjalnego ubezpieczenia tzw. „rental”. Wybierając profesjonalną wypożyczalnie kamperów, masz gwarancję spokojnego wyjazdu – w wypadku kolizji po za granicami, kradzieży, włamania, awarii. Musisz pamiętać, że na czas wynajmu kamper staje się Twoim domem, po za utrzymaniem porządku, sprawdzaj eksploatację pojazdu.

6.    Szkolenie – gdy już masz w ręku kluczyki, to zanim wyjedziesz, załoga wypożyczalni przeprowadzi minimum 1,5h przeszkolenie z obsługi pojazdu – jak włączyć ogrzewanie, lodówkę, klimatyzację, jak opróżniacz kasetę WC, jak pozbyć się szarej wody, rozstawić markizę i tak dalej. To jedna z najważniejszych etapów, zawsze wysłuchaj, dopytaj. Wypożyczalnie na tym etapie przygotowują protokół z odbioru i stanu technicznego pojazdu.

 

Wszystkie powyższe kwestie w wypożyczalni kamperów Kamperjada organizujemy na jak najwyższym poziomie. Razem z ofertą dostaniesz wszystkie dokumenty – draft umowy, regulamin, protokół, OWU – zależy nam by nic Cię nie zaskoczyło. Przed wyjazdem przeprowadzamy profesjonalne szkolenie po to aby dać Ci pełną swobodę i samodzielność. Jeżeli zależy Ci na czymś dodatkowym, co powinno się znaleźć na wyposażeniu kampera przed wyruszeniem w drogę, daj nam znać!