Kampery Wrocław - Kampery Łódź - Kampery Warszawa - Kampery Kraków

Wypożyczalnia kamperów - Wynajem kampera

Wolne z KAMPERJADA.pl – gdzie się udać na wakacje?

Najwyższy czas zaplanować wakacje. W naszym kamperze spędzisz je w wyjątkowy sposób. Nieważne, w które miejsce koła Cię poniosą 😊 W Internecie można znaleźć mnóstwo poradników, planów, opisów potencjalnych tras, warto na nich polegać biorąc pod uwagę swoje preferencje.

W Polsce możesz udać się na wybrzeże i spędzić czas komfortowo w towarzystwie plaż i morza. Mazury, piękne jeziora, bliskie obcowanie z naturą. Polskie lasy – Podlasie, Bory Tucholskie, liczne parki krajobrazowe, orle gniazda. Całe południe – góry od Bieszczad do Karkonoszy, możesz zdobywać i podziwiać zapierające dech w piersiach szczyty lub podążać malowniczymi dolinami. Nieopodal Kłodzka warto odwiedzić Błędne Skały – wspaniała wyprawa dla dzieci. A może planujesz wynajem kampera w celu zagranicznej wyprawy? Poniżej przygotowaliśmy kilka świetnych propozycji!

Gdzie w Europie zrealizujesz wymarzoną podróż kamperem?

Chorwacja – w naszej opinii numer jeden na podróż kamperem, szczególnie z dziećmi. Przepiękne chorwackie wybrzeże, mistyczne miasteczka nie można ich pominąć. W ostatnich latach Chorwacja poczyniła duże inwestycje tworząc miejsca do nocowania przy których mieszczą się parki rozrywki i aquaparki.

Węgry – od lat częsty kierunek Polaków, Balaton – ach te Węgry! Kuchnia, wino, piękne widoki, klimat podobny do polskiego. Wbrew pozorom w przypadku podróży na Węgry warto poświęcić się i odwiedzić Budapeszt.

Norwegia – mityczny kraj, który trzeba odwiedzić kamperem, piękna przyroda, niesamowite krajobrazy, liczne atrakcje turystyczne, ogromna ilość kempingów i parkingów dla kamperów, świetna infrastruktura i na dodatek możliwość nocowania na dziko i to niemal wszędzie. W Norwegii znajdziesz liczne narodowe turystyczne trasy, które dają ogrom doznań.

Szwajcaria – piękne i wspaniałe górskie widoki, urokliwe miasteczka połączone z doskonałą infrastrukturą kempingową i ogromną ilością miejsca dla kamperów. Należy pamiętać, o całkowitym zakazie kempingowania na dziko. Szwajcaria nie jest tanim krajem do podróżowania, dlatego kamper sprawdzi się idealnie.

Dania – szerokie, długie plażę, malowniczo położone kempingi. Dania jest liderem w rankingu najbardziej przyjaznych miejsc do zamieszkania na ziemi. Na dobrą sprawę można do niej dotrzeć w około 16 godzin podróżując z Warszawy.

Słowenia – wielu Europejczyków przejeżdża przez ten kraj podróżując w kierunku Chorwacji. Słowenia ma dostęp do Adriatyku (Koper, Izola, Piran) – krótki, ale zawsze coś 😊 Ponadto liczne jaskinie, kaniony i wodospady.

Włochy – Sycylia, Toskania, Umbria, Kalabria, Lombardia, Wenecja – góry, morze. Znana na cały świat włoska kuchnia, historia, włoska gościnność. Trzeba wiele wyjazdów by dokładnie poznać ten kraj, a turystyka kamperowa jest tam bardzo popularna. Chyba każda wypożyczalnia kamperów potwierdzi, że to jedna z najczęściej wybieranych zagranicznych destynacji, które obierają klienci. W wielu poradnikach można znaleźć wskazówkę, by Włochy odwiedzać wiosną lub jesienią, kempingi nie są tak zatłoczone i jest znacznie taniej.

Niemcy – kraj, w którym zarejestrowanych jest najwięcej kamperów w całej Unii Europejskiej. Liczne kempingi z atrakcjami dla całych rodzin, bardzo bogata infrastruktura. Jadąc z Polski Niemcy są w dużej mierze, krajem przelotowym do Francji, czy Hiszpanii, warto w takim wypadku wziąć pod uwagę liczne atrakcje – Bawaria, Jezioro Bodeńskie, Schwarzwald, Rugia, parki rozrywki (Legoland, Spieleland, Phantasialand).

Austria – częste zimowe podróże dla miłośników białego szaleństwa. Dodatkowo góry, parki rozrywki, wspaniałe dla dzieci sprawiają, że warto odwiedzić Austrię o każdej porze roku. Podróżnicy kochają Austrię za liczne i bardzo dobrze przygotowane trasy rowerowe. Kamperem można udać się by podziwiać zmagania kierowców Formuły 1.

Hiszpania – o tym kraju można pisać bardzo dużo, podobnie jak Włochy, malownicza, bardzo urokliwa, wiecznie zielona. Hiszpania jest często wybierana jako kierunek w czasie jesieni i zimy. Zimą dzień trwa blisko 10 godzin. Od północy po południe i od wschodu na zachód to kraj warty odwiedzenia. Miejsc do kempingu nie brakuje, pełna infrastruktura, w niektórych miejscach można zatrzymać się na koszt miasta.